Home تازه ها كارگر سرزمین عجایب کانادا به یک زوج همجنسگرا گفت كه دست از بغل كردن هم برداريد.

كارگر سرزمین عجایب کانادا به یک زوج همجنسگرا گفت كه دست از بغل كردن هم برداريد.

كارگر سرزمین عجایب کانادا به یک زوج همجنسگرا گفت كه دست از بغل كردن هم برداريد.
84
0

بازدید کنندگان مي توانند تقريبا هر كاري در سرزمين عجايب كانادا انجام دهند: در يك ترن موج سواري كنند و با سرعت  حرکت کنند٬ با يك آونگ اورانگوتان پايين بيايند، و یا از ارتفاع ٧٠ متر سوار بر يك صندلي سقوط آزاد انجام دهند.  اما اگر شما همجنسگرا هستيد و شريكتان را بغل كنيد چطور؟ البته نه سريع و كاملا مشخص

بارت موریسون و برندن همیلتون ١٨ ژوئن به پارك تفریحی و شهر بازی واقع در شهر وان در نزدیکی تورنتو رقتند تا سالگرد «روز همجنسگرايان» را در «سرزمين عجايب کانادا»  جشن بگيرند كه امسال توسط گروه پی فلک و یا شبکه ی والدین و دوستان دگرباشان و پرايد تورنتو سازمان دهي شد.

موريسون گفت كه «آنها در صف «رودخانه تنبل» منتظر بودند، و شريكش را در آغوش گرفت، مانند هر زوجي كه در اين شرايط اين كار را انجام مي دهد. ظاهرا فردي از این کار خوشش نیامد.» موريسون ادامه داد «يك كارگر شهربازی به آنها نزديك شد و گفت كه شكايتي از آنها شده است. اين كارگر از آنها درخواست كرد كه اين كار را متوقف كنيد و ما بايد رفتارمان را كنترل كنيم چون اين يك پارك خانوادگي است.»

برطبق گفته هاي سخنگوي پارك، سولا ليندو، مدير اصلي پارك از اين زوج عذرخواهي كرده است و اهميت اين اتفاق را به كارمندان پارک چندين بار تاکید کرده است. او گفت كه «اين كارمند در مورد سوال پرسيدن از آنها رفتار خوبي نداشته است زيرا او قادر نبوده كه كشف كند ماجرا در واقع چه بوده است.»

موريسون ٣٧ ساله در يك مصاحبه گفت كه «كل كاري كه ما انجام داديم در آغوش گرفتن همدیگر بود. اين كار شبيه به اين نبود كه ما دستهايمان را روي شلوار هم بگذاريم و جنبه ی جنسی داشته باشد. آن فقط يك تماس طبيعي بود كه هر زوج ديگري در پارك انجام مي دهند.» او اضافه كرد: «جادويي كه توقع داشتيم در سرزمين عجايب كانادا اتفاق بيفتد برای ما اتفاق افتاد. اين اتفاق روز ما را خراب نكرد اما لكه ي تيره اي بر آن گذاشت.» موريسون گفت كه «آنها همان زمان به او گفتند كه ساکت شود، و اين كارگر بي درنگ عقب رفت و عذرخواهي نمود.» اما طعم بدي از اين اتفاق برجا ماند و آنها به نورم پيرتوشك مدير پارك شكايت ناممه ای نوشتند. بر طبق ايميلي كه موريسون نشان داد، آنها نيز پاسخی از مدير پارك دريافت كردند كه عذرخواهی کرده بود و اطمينان داده بود كه تبعيض قابل تحمل نيست.

پيرتوشك براي مصاحبه مطبوعاتي روز سه شنبه آماده نبود، اما لیندوسخنگوي پارك «درخواست در آغوش نگرفتن» را حادثه اي جدا دانست و گفت كه سرزمين عجايب کانادا به مدت ١٠ سال بدون هر مساله اي ميزبان گروه پی فلگ بوده است.” ليندو گفت: «اما ما متوجه اين حساسيت هستيم، و اين مساله را جدي تلقي مي كنيم و ما تبعيض در اين پارك را تحمل نمي كنيم. اين پارك داراي ٤٠٠٠ كارمند است كه آموزش هاي حقوق بشری ديده اند.»

آن كريگتون، رييس پی فلگ شاخه ی تورنتو اين حادثه را «دلسرد كننده و ويرانگر» ناميد و مدعي شد كه آموزش كارمندان پارك به اندازه كافي خوب نبوده است. او گفت: «كارمندان بايد تحت يك سري آموزش هاي حساس قرار بگيرند تا آنها اين مساله را درك كنند كه اينجا كانادا است و مردم اجازه دارند كه آزادانه علاقه خود را بروز دهند. آن بازدید کننده ی معترض ظاهرا دوست نداشته است كه ببينند دو مرد همدیگر را در آغوش می گیرند که این مشکل اوست و اين مساله نيازي به عکس العمل از سوي کارمندان پارك نداشت.»

موريسون ضمنا گفت كه خشم و ناراحتی او از اين مواجهه كاهش يافته است، و او هنوز معتقد است كه او بايد در اين باره صحبت مي كرده. «اين يك مصيبت بزرگ است، و شبيه به اين نبود كه به ما حمله كنند با لگد بزنند. نكته اين است كه اين اتفاق نبايد از طرف كارمند يك شركت بزرگ رخ می داد.»

مترجم: احسان پارسي

منبع

(84)

Facebook Comments

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *