Home تازه ها عذرخواهی پوریا پوتاک٬ خواننده ی رپ از همجنسگرایان ایرانی

عذرخواهی پوریا پوتاک٬ خواننده ی رپ از همجنسگرایان ایرانی

عذرخواهی پوریا پوتاک٬ خواننده ی رپ از همجنسگرایان ایرانی
110
0

پوریا پوتاک خواننده ی رپ جوانی است که به تازگی موزیکی با عنوان «تولد بعد از خودکشی» منتشر کرده است. در قسمتی از این موزیک او همجنسگرایان را «کریه» می خواند و می گوید «جلوم یک مشت کریه همجنسگرا». این مورد باعث ناراحتی تعداد زیادی از همجنسگرایان ایرانی شده و آرشام پارسی مدیر سازمان دگرباشان ایرانی در صفحه ی فیسبوک خودش آن را به اشتراک گذاشت و به این جمله ی توهین آمیز واکنش نشان داد. به فاصله ی کمی تعداد زیادی از دگرباشان با مراجعه به صفحه ی فیسبوک این خواننده به شدت نسبت به همجنسگراستیز بودن این آهنگ اعتراض کردند.

ساعاتی پس از این اعتراضات پوریا پوتاک پرچم رنگین کمانی را در صفحه ی فیسبوک خود به اشتراک گذاشته و این پیام را نوشت: «متاسفانه اینScreen Shot 2016-07-07 at 11.50.06 PM جمله «کریهه همجنسگرا» در یکی از ترک [ها] سبب ناراحتی این قشر از جامعه شده است. اول از همه از تمام همجنسگرایان عذر خواهی می کنم. دوم از همه اون اهنگ منظور دید جامعه به این مس‍له بوده نه من – ولی اگر شما احساس توهین کردید وظیفه شخصیه خودم دونستم عذر خواهی کنم.»

آرشام پارسی در ارتباط با این پیام به گیهان گفت: «هر چند که هنوز این جمله در آهنگ ایشان وجود دارد و ممکن است که توسط خیلی ها به اشتباه برداشت شود اما توضیح و عذر خواهی آقای پوریا پوتاک برای جامعه ی ما دگرباشان  قابل تقدیر است. جامعه ی ما امروزه این امکان را دارد که بر خلاف گذشته نسبت به این مسائل حساس بوده و برخوردی مناسب داشته باشد. هرچند که به نظر من بعضی از کامنت هایی که در اعتراض به این آهنگ در صفحه ی فیسبوک ایشان نوشته شده بود کمی به دور از ادب بود اما از عصبانیت و ناراحتی آنها نشات گرفته بود که مسلما جای توجیهی ندارد. اما مهم این است که جامعه ی دگرباشان ایرانی امروز مصمم تر از همیشه نسبت به رعایت حقوق خود جدی هستند.»

 

(110)

Facebook Comments

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *