Home تازه ها جاستین ترودو اولین نخست وزیر کاناداست که در گی پراید شرکت کرد

جاستین ترودو اولین نخست وزیر کاناداست که در گی پراید شرکت کرد

جاستین ترودو اولین نخست وزیر کاناداست که در گی پراید شرکت کرد
193
0

امروز٬ سوم جولای٬ یکی از بزرگترین رژه های افتخار دگرباشان (گی پراید)در امریکای شمالی در تورنتو کانادا برگزار شد. در هر سال شخصیت های سیاسی زیادی در این رژه شرکت کرده و حمایت خود را از جامعه ی دگرباشان و حقوق آنها اعلام می کنند. جاستین ترودو که بارها در گذشته به عنوان یکی از نمایندگان مجلس و بعدا به عنوان رهبر حزب لیبرال در پراید تورنتو شرکت کرده بود امسال برای اولین بار به عنوان نخست وزیر کانادا در این راهپیمایی شرکت کرده است.

در تاریخ کانادا هیچ گاه شخصی در مقام نخست وزیر در راهپیمایی گی پراید شرکت نکرده بود و جاستین ترودو این اتفاق مهم را به نام خود ثبت کرد. باراک اوباما رئیس جمهور امریکا با توجه به حمایت های خود از دگرباشان از همان ابتدای تبلیغات انتخاباتی اش٬ تا به حال در اینگونه راهپیمایی شرکت نکرده است. خیلی از دگرباشان امریکایی امیدوار هستند  که هیلاری کلینتون در صورت پیروزی در انتخابات ماه نوامبر امسال از جاستین ترودو پیروی کرده و همانند گذشته که در مقام سناتور در پراید شرکت می کرد به عنوان رئیس جمهور امریکا هم شرکت کند.

یکی از گروه های شرکت کننده در پراید امسال ترونتو «زندگی سیاهپوستان هم اهمیت دارد» بود که کمی جلوتر از جاستین ترودو راهپیمایی می کردند. گزارش شده است که این گروه در میانه ی راه بر روی زمین نشسته و راهپیمایی را متوقف کرده اند. آنها خواستار آن شده اند که با مدیر سازمان پراید تورنتو ملاقات کرده تا مطالباتشان را مطرح کنند. خیلی از مردم و شرکت کنندگان با توجه به گرمای زیاد هوا فریاد می زدند که «بگذارید راهپیمایی مان را ادامه دهیم». پلیس تورنتو به دلیل اینکه کل مسايل مربوط به راهپیمایی تحت کنترل سازمان پراید تورنتو بود اجازه ی دخالت بدون درخواست پراید تورنتو را نداشت. حدود نیم ساعت راهپیمایی کنندگان منتظر بودند تا مدیر سازمان پراید تورنتو مذاکراتش را با آنها تمام کرد و توافقنامه ای امضا کردند.

در این فرصت جاستین ترودو در میان فریادها و شور و نشاط مردم به شدت سرگرم سلفی گرفتن و عکس انداختن با مردم بود زیرا همه می خواستند که با او عکس داشته باشند و این انتظار فرصت مناسبی برای آنها فراهم کرده بود.

کتلین وین٬ فرماندار استان انتاریو همراه با دوست دخترش و جان توری شهردار تورنتو همراه با همسرش و خیلی از وزرای کابینه ی جاستین تورودو او را در این راهپیمایی همراهی می کردند.

پس از امضای توافق نامه که بیشتر مبنی بر توجه بیشتر سازمان پراید تورنتو به جامعه ی سیاهپوست و فراهم کردن جایگاه مناسب و کمک های مالی به آنها در سال های آینده بود٬ راهپیمایی ادامه پیدا کرد.

(193)

Facebook Comments

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *