Home تازه ها شهر تاكارازوكاي چهارمين شهر ژاپن شد كه رابطه ي همجنس را به رسميت شناخت.

شهر تاكارازوكاي چهارمين شهر ژاپن شد كه رابطه ي همجنس را به رسميت شناخت.

شهر تاكارازوكاي چهارمين شهر ژاپن شد كه رابطه ي همجنس را به رسميت شناخت.
39
0

دولت شهر تاكارازوكا قانون جديد را در اوایل ماه جون به تصويب رساند و صدور گواهي رسمي به زوج هاي همجنس را آغاز نمود و چهارمين دولت محلي براي به رسميت شناختن پيوند همجنس شد.

اگرچه قانون اساسي ژاپن ازدواج را بر مبناي زن و مرد تعريف مي كند، شهر تاكارازوكا با پيش نويس سوگند همكاري خود پس از مدت ها بر اين مساله فائق آمد، بر طبق گزارش راكت نيوز٢٤، هنگامي كه يك زوج همجنس درخواست شان را تنظيم كردند، گواهي امضا شده از طرف شهردار را دريافت نمودند و بنابراين واجد شرايط خدمات عمومي زوج هاي متاهل شدند.

هر زوج همجنسگرايي كه به سن ٢٠ سالگي يا بيشتر برسد، حتي اگر يكي از آنها خارج از شهر زندگي كند، تا زماني كه او قصد نقل مكان به شهر را دارد قادر خواهد بود كه براي اين گواهي درخواست دهد.

شيبويا و ستاگايا شهرستان هاي توكيو و نيز شهر ايگا از استان ميه، قبلا اين گواهي را صادر مي کردند و اكنون شهر تاكارازوكا چهارمين شهر ژاپن  است كه  پيوند همجنس را به رسميت مي شناسد.

سال گذشته، شهردار توموكو ناكاگاوا تصميم خود را اعلام نمود و گفت: «اين وظيفه ي دولت محلي است كه جامعه اي بسازد تا در آن همه ي شهروندان احساس راحتي كنند. اين يك گام به جلو براي  تشويق به اقدام براي به رسميت شناختن ازدواج همجنس سراسر ژاپن و در نهايت فشار براي آغاز بحث در اين مورد است.»

راكت نيوز٢٤ گزارش داد: «اگرچه قانون جديد شركت هاي خصوصي را مجبور به رسميت شناختن اين گواهي مانند شهر شيبويا نمي كند، چندين شركت بزرگ مانند پاناسونيك و سافت بانك قبلا اعلام كردند كه اين گواهي را به رسميت مي شناسند.»

زوج هاي همجنسگرا در ژاپن زماني كه به دنبال مسكن براي زندگي با يكديگر هستند، اغلب با تبعيض روبرو مي شوند. در واقع، براي يك زوج همجنس تا زماني كه به عنوان خانواده در نظر گرفته نشدند، زندگي مشترك در آپارتمان در شهر تاكارازوكا ممنوع است.

به هرحال، با تصميم دولت محلي به طرح برنامه اي براي تجديدنظر به اينكه زوج هاي همجنسگرا مي توانند با يكديگر در يك مكان زندگي كنند، مسايل مي تواند تغيير كند. خبر خوب ديگر اينكه شهر ناها در اوكاناواي ژاپن نيز قرار است در ماه ژويیه از اين قانون پيروي كند.

مترجم: احسان پارسي

منبع

(39)

Facebook Comments

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *