Home تازه ها پاپ فرانسیس: کلیسای کاتولیک باید از همجنس‌گرایان عذرخواهی کند

پاپ فرانسیس: کلیسای کاتولیک باید از همجنس‌گرایان عذرخواهی کند

پاپ فرانسیس: کلیسای کاتولیک باید از همجنس‌گرایان عذرخواهی کند
84
0

پاپ فرانسیس٬ رهبر کلیسای کاتولیک گفته است که این کلیسا و مسیحیان باید از همجنس‌گرایان به دلیل رفتاری که با آنان شده عذرخواهی کنند. رهبر کاتولیک‌های جهان تأکید کرده است که کلیسا باید نه فقط عذرخواهی بلکه طلب بخشش کند.

پاپ فرانسیس روز یکشنبه (۲۶ ژوئن/ ۶ تیر) در راه بازگشت از ارمنستان به رم در هواپیما با خبرنگاران گفتگو کرد. او در پاسخ به این پرسش که آیا با سخنان کاردینال آلمانی راینهارد مارکس در خصوص لزوم عذرخواهی کلیسا از همجنس‌گرایان موافق است، گفت: «ما مسیحیان نه فقط به خاطر این موضوع (نحوه رفتار با همجنس‌گرایان) بلکه به خاطر بسیاری چیزهای دیگر باید عذرخواهی کنیم. اما باید طلب بخشش کنیم. فقط عذرخواهی کافی نیست، باید بخشش طلبید.»

رهبر کاتولیک‌های جهان گفت که به نظر او پرسش این است که وقتی شخصی حسن نیت دارد و در جستجوی خداست، «ما که هستیم که بخواهیم قضاوت کنیم». پاپ فرانسیس پیش از این نیز زمانی که رهبری کلیسای کاتولیک را به دست گرفت، پس از آنکه از او در مورد موضوع همجنس‌گرایی پرسش شد، این جمله را بر زبان آورده بود. این اظهار نظر یکی از نخستین نشانه‌هایی بود که حکایت از آن داشت واتیکان تحت رهبری پاپ فرانسیس رویکرد آشتی‌جویانه‌ای را در مقابل همجنس‌گرایان در پیش خواهد گرفت.

این رویکرد البته مخالفت‌هایی را نیز در میان اعضای محافظه‌کار کلیسای کاتولیک به دنبال داشت.

پاپ فرانسیس روز یکشنبه در سخنانش خطاب به خبرنگاران گفت که کلیسای کاتولیک تنها به همجنس‌گرایان عذرخواهی بدهکار نیست، بلکه باید از تمامی کسانی که مورد تبعیض واقع‌ شده‌اند، پوزش بخواهد.

پاپ گفت: «من فکر می‌کنم که کلیسا نه فقط باید از یک شخص همجنس‌گرا عذرخواهی کند، بلکه از فقرا، از زنی که مورد سوءاستفاده قرار گرفته و از کودکانی که به کار واداشته شده‌اند نیز باید پوزش بخواهد.»

اظهار نظر پاپ در مورد همجنس‌گرایان دو هفته پس از کشتار خونین در کلوب همجنس‌گرایان در اورلاندو صورت می‌گیرد. در این حادثه ۴۹ تن جان خود را از دست دادند.

پاپ در آن زمان این حمله را «حماقت مرگبار و نفرت بی‌معنی» توصیف کرده بود.

منبع

(84)

Facebook Comments

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *