Home سخن شما دگرباشان پناهجوی ایرانی ساکن ترکیه مراسمی برای یادبود کشته شدگان اورلاندو برگزار کردند

دگرباشان پناهجوی ایرانی ساکن ترکیه مراسمی برای یادبود کشته شدگان اورلاندو برگزار کردند

دگرباشان پناهجوی ایرانی ساکن ترکیه مراسمی برای یادبود کشته شدگان اورلاندو برگزار کردند
105
0

چهارمین کارگروه جامعه ی دگرباش ایرانی شهر دنیزلی در ترکیه با همکاری و کمک واحد دنیزلی اداره آسام و با حضور بیش از پنجاه نفردر روز شنبه ۲۵ ژوين ۲۰۱۶  برگزار گردید. این جلسه علاوه بر دستورجلسات معمول مراسم یادبودی نیز برای کشته شدگان دگرباش شهر اورلاندو بود. کارگروه های جامعه ی دگرباش ایرانی شهر دنیزلی هر ساله با هماهنگی سازمان دگرباشان ایرانی تشکیل و اعضای آن توسط پناهجویان دگرباش ساکن دنیزلی انتخاب می شوند. گروه منتخب این دوره از همان ابتدا تصمیم گرفتند که گردهمآیی های منظمی را برای شرکت جامعه ی دگرباش پناهجو برگزار و فرصتی ایجاد کنند که در رابطه با شرایط زندگی٬ مشکلات و یافتن راهکارهای عملی برای یک زندگی بهتر در دوران پناهجویی شان بیابد. اولین برنامه ی گروه منتخب این دوره تنها با حضور چند نفر در اوایل سال خورشیدی امسال برگزار شد اما به سرعت جایگاه خود را در بین جامعه ی دگرباشان یافت و حضور بیش از پنجاه نفر در چهارمین گردهمآیی آنها خود نشان موفقیت این گروه بوده است.

گروه منتخب دگرباشان دنیزلی معتقد است که آخرین مراسم آنها به چند دلیل متفاوت از دیگر جلسات بود:

۱- محل تشکیل این گردهآیی بر خلاف جلسات قبل که در پارک و یا کافه ها برگزار می شد٬ در یک سالن اجتماعات شهر و به صورت کاملا حرفه ای و متفاوت برگزار شد.

۲- قسمتی از این برنامه به مراسم یادبود قربانیان حادثه تروریستی شهر اورلاندو و گرامیداشت یاد آنها اختصاص یافت و شرکت کنندگان با روشن کردن شمع و اعلام یک دقیقه سکوت یاد آنها و همچنین سربازان کشته شده در حادثه ی رانندگی اخیر در ایران را گرامی داشتند. همچنین قطعه ای ویدیویی به همین مناسبت توسط یکی از دگرباشان تهیه شده بود که پخش گردید.

۳- مدیر واحد دنیزلی اداره ی آسام در این مراسم شرکت کرده و از ایشان به دلیل حمایت هایشان از جامعه ی دگرباش ساکن شهر دنیزلی تقدیر به عمل آمد.

۴- خانم شهره ی صولتی٬ خواننده و هنرمند محبوب ایرانی پیامی خصوصی خطاب به دگرباشان پناهجوی ساکن شهر دنیزلی ارسال کردند که متن این پیام در مراسم خوانده شد.

۵- چندین سازمان دگرباشان و فعال در ترکیه نیز در این مراسم معرفی شدند و نمایندگانی از این سازمان ها به معرفی فعالیت هایشان پرداختند.

۶- چند فیلم کوتاه با موضوع جامعه دگرباش در این مراسم به نمایش در آمد.

۷- یکی از اعضای گروه منتخب گزارشی جامع از عملکرد و برنامه های این گروه را به اطلاع شرکت کنندگان رساند.

۸- تعدادی از شرکت کنندگان گزارش ها و مطالبی در ارتباط با موضوعات مختلف مربوط به جامعه ی دگرباش در داخل و خارج از ایران ارائه کردند.

گروه منتخب دگرباشان پناهجوی ساکن دنیزلی بدینوسیله از تمام شرکت کنندگان و شخصیت های حقیقی و حقوقی ای که این گروه را در برگزاری این مراسم یاری دادند تشکر و قدردانی می کند و امیدوار است که در آینده این جلسات ادامه یافته و در شهرهای دیگر نیز شاهد فعالیت های هماهنگ دگرباشان پناهجو باشیم.

 

(105)

Facebook Comments

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *