Home تازه ها کشتار دگرباشان در اورلاندو پایتخت ایالت فلوریدا در امریکا

کشتار دگرباشان در اورلاندو پایتخت ایالت فلوریدا در امریکا

42
0

 حدود ساعت ۲ بامداد روز یکشنبه به وقت شرق امریکا در شهر اورلاندو پایتخت ایالت فلوریدا بیش از ۵۰ نفر از دگرباشان به قتل رسیدند و بیش ازorlando-shooting پنجاه نفر زخمی شدند. آنها در کلاب پالس جمع شده بودند تا دور هم باشند٬ خوش بگذرانند و لحظات خوبی را سپری کنند که صدای شلیک تیر بلند شد.

به گفته ی خیلی از شاهدان عینی در ابتدا آنها فکر می کردند این صداها جزئی از برنامه ی شب است اما سریع صدای آه و ناله ی مردم بلند شد. خون همه جا را فرا گرفته بود. آنها که برای گذراندن شبی خوب آنجا دور هم جمع شده بودند شاهد یکی از هولناک ترین شب های زندگی خود بودند.

بعد از مدت کوتاهی پلیس عمر متین ۲۹ ساله را مسبب این حمله معرفی کرد و با توجه به چند تلفن که به پلیس شده بود آن را وابسته به حملات تروریستی اعلام کرد. اوباما نیز در بیانیه ای این حادثه را یک حمله ی تروریستی نامید.

در گزارش ها اعلام شده است که داعش مسئولیت این کشتار را به عهده گرفته است اما هنوز معلوم نیست که آیا ربط دادن این حادثه صرفا به دلیل برنامه های داعش بوده و یا به دلیل تنفر از دگرباشان و اقدامات دگرباش ستیزانه بوده است.

امروز یکشنبه در خیلی از شهرها مراسم یادبودی برای این کشته شدگان برگزار شد. در تورنتو به دعوت گروه خواهران روحانی دگرباش برنامه ای در محله ی همجنسگرایان برگزار شد که بیش از هزار نفر از دگرباشان ساکن تورنتو برای ابراز همدردی با جامعه ی آسیب دیده ی دگرباشان در شهر اورلاندو دور هم جمع شدند٬ شمع روشن کردند و تنفر را محکوم کردند. در این مراسم بسیاری از شخصیت های سیاسی از جمله فرماندار استان انتاریو که خود یک لزبین است به همراه شهردار تورنتو٬ تعدادی از نمایندگان مجلس و منتخبین شورای شهر تورنتو شرکت داشتند.

در این مراسم بیشتر تاکید بر مبارزه با دگرباش ستیزی بود تا حملات تروریستی و خیلی از شرکت کنندگان بر این باور بودند که هنوز راه طولانی ای برای تامین امنیت فردی دگرباشان در امریکای شمالی باقی مانده است و باید همه با هم تلاش کنند و اجازه ندهند که اینگونه رفتار ضد بشری در اتحاد دگرباشان تاثیری بگذارد.

هنوز جزئیات زیادی از اهداف حمله کنندگان توسط پلیس امریکا منتشر نشده است و تحقیقات همچنان ادامه دارد.

(42)

Facebook Comments

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *