Home تازه ها افسر پليس همجنسگرا پیوند مدنی* در شيلي را جشن گرفت.

افسر پليس همجنسگرا پیوند مدنی* در شيلي را جشن گرفت.

افسر پليس همجنسگرا پیوند مدنی* در شيلي را جشن گرفت.
66
0

هيوگو آلكالدي نخستين پليسي است كه تاكنون در شيلي ازقانون پیوند مدنی بهره می برد.

در حرکتی تاریخی در شیلی، هيوگو آلكالدي افسر پليس با شریک زندگیش خوزه لوييس پیوند مدنی بر قرار نمود. آلكالدي نخستين افسر پليسي است كه از قانون جديد « پیوند مدنی» كه سال گذشته تصويب شد، سود می برد. آلكالدي در حالی که پیوند خود را  در شهر سانتیاگو پایتخت شیلی جشن گرفته بود به خبرگزاري روييترز گفت: «آسان نیست به همه بگویید همجنس گرا هستید اما اگر خانواده  و دوستان و آشنایان از شما حمایت کنند، مشکلات کمتر می شوند.» وی اضافه کرد: «در اینصورت گویی باری از دوش شما برداشته می شود.»

این قانون که بالاخره در اکتبر ۲۰۱۵ به افراد به شکل مدنی اجازه شراکت در زندگی را داد سالها در برزخ قانونی جای گرفته بود. بر اساس گفته روزنامه گاردین این قانون پیش از آنکه توسط میشله باچلت امضا شود بیش از یک دهه در کنگره شیلی مورد بحث و گفتگو بوده است.

رونالدو جيمنز، رييس جنبش همبستگي و آزادي همجنسگرايان به روزنامه گاردين گفت: «گرچه این پیوند  قدمی بزرگ برای احقاق حقوق دگرباشان در شیلی است اما باید دانست مبارزه ما تنها به یک پیوند مدني ختم نمي شود. خواسته ما قانونی شدن ازدواج دو همجنس است وما قصد درخواست احياي تصمیمات به بن بست رسیده در کنگره را داریم.»

*اتحاد مدنی یا پیوند مدنی به نوعی از ازدواج اطلاق می‌شود که در آن حقوق و مسئولیت‌های زوجین نسبت به هم در قیاس با ازدواج یا پیوند زناشویی کمتر است. این نوع ازدواج گاهی اوقات با نام شراکت رسمی نیز شناخته می‌گردد. میزان حقوق و مزایایی که قانون اتحاد مدنی برای ازدواج در نظر می‌گیرد از کشوری به کشور دیگر، متفاوت است.  برای مثال در نیوزیلند تقریباً کلیهٔ حقوق و مزایای ازدواج در قانون اتحاد مدنی گنجانده شده است. در مقابل جمهوری چک مزایای بسیار کمتری را برای زوج‌هایی که وارد اتحاد مدنی می‌شوند در مقایسه با ازدواج، فراهم می‌کند. دانمارک به عنوان اولین کشور در سال ۱۹۸۹ این قانون را به منظور فراهم کردن حقوق هم‌جنس‌گرایان، مزایا و مسئولیت‌هایی شبیه ازدواج دگرجنس‌گرایان تصویب کرد. در بعضی از کشورها همچون اروگوئه٬ فرانسه و نیوزیلند زوج‌های غیر هم‌جنس نیز می‌توانند به جای ازدواج وارد اتحاد مدنی گردند که اصطلاحاً به آن ازدواج غیر مذهبی هم می‌گویند. امروزه در ده‌ها کشور، اتحاد مدنی برای هم‌‌جنس‌گرایان و دگرجنس‌گرایان آزاد است. ( منبع ویکیپدیا)

مترجم: احسان پارسي

منبع

(66)

Facebook Comments

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *