Home تازه ها اوباما گفت قوانين ضد دگرباشان آمريكا بايد در طول سفرش به انگلستان منسوخ شوند

اوباما گفت قوانين ضد دگرباشان آمريكا بايد در طول سفرش به انگلستان منسوخ شوند

اوباما گفت قوانين ضد دگرباشان آمريكا بايد در طول سفرش به انگلستان منسوخ شوند
33
0

باراك اوباما در آخرين سفرش به انگلستان به عنوان رييس جمهور ايالات متحده، گفت كه قوانين ضد دگرباشان در آمريكا مانند كاروليناي شمالي بايد لغو شوند. اوباما در طول سفر رسمي دولتي خود به انگلستان كه با ديدار ملكه همراه خواهد شد گفت كه بهتر است انگلستان  در اتحاديه اروپا باقي بماند و نيز قوانيني كه اخيرا در كاروليناي شمالي و مي سي سي پي تصويب شده را مورد انتقاد قرار داد.

اين قوانين حقوق دگرباشان را محدود مي كند، و اجازه ي تبعيض بر پايه «باورهای مذهبي» را صادرمی کند و حتي قوانین پیشین حمایت کننده افراد دگرجنسگونه اي كه خواستار استفاده از دستشويي مناسب با گرايش خود هستند را لغو می نماید.

اوباما در كنفرانس خبري در لندن اقرار نمود كه او باور دارد كه برخي از كساني كه از قوانيني مانند اين حمايت مي كنند انسان های خوبي هستند اما او با آنها درباره مقوله ي قوانيني كه حقوق دگرباشان را محدود مي كنند موافق نيست.

اوباما گفت: «من فكر مي كنم قوانيني كه تصويب شده اند اشتباه هستند و بايد منسوخ شوند و اين قوانين درپی برخی سياست هاو احساسات تند وعجولانه ای که برخی از افراد بروز داده اند تصویب شده اند»

او این اظهارات را در رابطه با اخطار دولت انگلستان كه اين هفته درپی قوانین جدید ضد دگرباشان درباره ي سفر به ايالات متحده صادرشده بود بیان نمود. اوباما گفت كه مسافران همجنسگرا همچنان بايد به ايالات متحده سفر كنند و اطمینان داشته باشند که با«مهمان نوازي خارق العاده» روبرو خواهند شد. او اضافه نمود كه ايالات متحده تنها كشوري نيست كه داراي دولت فدرال مي باشد اما درعین حال در آنجاكه ايالت ها مي توانند قوانين خودشان را صادر نمایند.

جاش ارنست دبیر رسانه ای کاخ سفید این بازدید غیر مترقبه را از انگلستان ترتیب داده بود که شایعه آن پیش از رفراندم اتحادیه اروپا به گوش رسیده بود. این دیدار احتمالا آخرین دیدار رئیس جمهور امریکا قبل از اتمام دوره ریاست جمهوری در ژانویه است. جاش ارنست گفت: «رئیس جمهور تاکنون سه تا چهار بار به انگلستان سفر کرده است و به نظرم از سفرهایش کاملا لذت برده است. فکر میکنم این دومین دیدار او از لندن است و میدانم او دوست ندارد تمامی آن را با کارهای رسمی پرنماید. اکنون که او اینجاست مطمئناً از کمی تفریح لذت خواهد برد.»

مترجم: احسان پارسی

منبع

(33)

Facebook Comments

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *