Home تازه ها رویای كودكان داراي دو پدر و مادر همجنس بيولوژيكي مي تواند تا دوسال آينده به واقعيت تبديل شود

رویای كودكان داراي دو پدر و مادر همجنس بيولوژيكي مي تواند تا دوسال آينده به واقعيت تبديل شود

رویای كودكان داراي دو پدر و مادر همجنس بيولوژيكي مي تواند تا دوسال آينده به واقعيت تبديل شود
236
0

پژوهشگران دانشگاه كمبريج كشف كرده اند كه امکان بوجود آوردن نوزاد با استفاده از سلول هايي از پدر و مادر همجنس وجود دارد. تحقیقات برای اولین بار نشان داده اند که سلولهای تخمک انسانی و        اسپرم را می توان از سلول های بنیادین دو انسان بالغ ایجاد نمود. محققین می گویند این تکنیک می تواند بدان معنی باشد که زوج های هم جنس می توانند تا دوسال دیگر بچه هایی از خود داشته باشند.

دانشمندان در این تحقیق از رشته سلول هاي بنيادي جنين و همچنين سلول هايي از پوست پنج بزرگسال مختلف استفاده كرده اند. در اين پژوهش از ده فرد مختلف اهدا كننده استفاده شده است و  رشته هاي جديد سلول جنسی با استفاده از آنها تولید شده است. اين تيم  پزشکی شامل افرادی از دانشگاه كمبريج و انستيتوي  وايزمن در اسراييل توسط بنیاد ولکام تراست (مترجم: يك بنياد خيريه مستقل جهاني براي ارتقاي سلامتي) تامين سرمايه شد.

آنها سلول هاي بنيادي طراحي و ساخته شده از جنين را با هم مقايسه كردند تا اطمينان حاصل كنند آنها ويژگي هاي يكسان دارند.

عظيم سوراني، رهبر پروژه، به ساندي تاميز گفت: «ما در نخستين و مهمترين مرحله ي پروژه موفق شده ايم نشان دهيم كه مي توانيم سلول هاي بنيادي انسان را ايجاد كنيم. ما همچنين كشف كرده ايم كه  يكي از چيزهايي كه معمولا در اين سلول هاي نطفه اتفاق مي افتد یعنی جهش اپي ژنتيك، (اشتباهاتي سلولي كه با بيشتر شدن سن روي مي دهند) در اینجا محو شده اند.»

به تازگی نمايندگان مجلس در حمايت از ايجاد كودكان با دي ان اي دو زن و يك مرد راي داده اند.

مترجم : احسان پارسي

منبع

(236)

Facebook Comments

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *