Home تازه ها اجراي گروه” ای اسپیریت” بروس اسپرينگستون به دليل “ويروس مضر” قانون ضد دگرباشان در كاروليناي شمالي كنسل اعلام شد

اجراي گروه” ای اسپیریت” بروس اسپرينگستون به دليل “ويروس مضر” قانون ضد دگرباشان در كاروليناي شمالي كنسل اعلام شد

اجراي گروه” ای اسپیریت” بروس اسپرينگستون به دليل “ويروس مضر” قانون ضد دگرباشان در كاروليناي شمالي كنسل اعلام شد
13
0

گيتاريست گروهای ستریت” بوريس اسپرينگتن ضمن توضيح دليل لغو كنسرت روز یکشنبه گفت: قانون ضد دگرباشان كاروليناي شمالي مانند يك “ويروس مضر” است. ماه گذشته پت مك كروري، فرماندار كاروليناي شمالي قانوني را امضا نمود كه تمامي قوانين محلي حفاظت از حقوق دگرباشان را باطل اعلام نمود، و به صاحبان مشاغل اجازه داد كه براساس باورهاي مذهبي شان برعليه دگرباشان تبعيض قائل شوند. قانون جديد همچنين دانش آموزان دگرجنسگونه را از استفاده از توالت دلخواهشان در مدارس عمومي منع مي كند. تصميم مك كروري چالشي را بر عليه اين قانون بوجود آورد كه به موجب آن اين ايالت مورد تحريم قرار گرفت و بيش از ١٠٠ شركت آن تصمیم را به شدت محکوم کردند.

استيون فون زانت پس از اعلام اسپرينگستون مبني بر لغو كنسرت روز يكشنبه در شهر گرينسبورو كاروليناي شمالي و به دنبال قانون تبعيض عليه دگرباشان كه هفته ي گذشته تصويب شد پيامي در سايت خبرگزاري  اسوشيتد پرس قرار داد: “ما هميشه سعي مي كنيم نقطه نظري را انتخاب كنيم كه مورد رضايت همه باشد و ما همه تصمیمات را بررسی کردیم. آیا می بایست به روی صحنه می رفتیم و از آنجا خطابه ای می خواندیم؟ خوب ما  همه این موارد را بررسی کردیم و دیدیم که اینکار درست مثل بازیچه دست آنها شدن است. این مساله فایده زیادی نداشت و می بایست درست و حسابی به آنها صدمه می زدیم، یک صدمه اقتصادی! اين مسايل مانند يك ويروس مضر در حال گسترش در كشور است و احساس مي كنيم می بایست متوقف گردد ما بايد هرچه زودتر تمامی سعي مان را براي توقف اين ويروس انجام دهيم و اميدوارم مردم نيز برخيزند و به ما بپيوندند.” فون زانت نه تنها اين قانون را محكوم كرد، بلكه اظهار نمود كه به نظر او كساني كه اين قانون را تصويب كردند ضدآمريكايي هستند. او اضافه كرد: “مرد يا زن بودن، همجنسگرا يا دگرجنسگونه بودن، تفاوتي ندارد. براي ما بسيار مهم بود كه هرچه زودتر، قبل از اینکه اين قانون مثل بیماری ای درهمه جا منتشر شود، نسبت به آن موضع بگيريم .

يك آگهي بامزه ولی تراژیک در وبگاه کریگ لیست (وبگاه تبلیغاتی مشهور) قرار داده شده که در آن شهر شارلوت را نشان مي دهد كه به دنبال ايالتي برای ملحق شدن به آن میگردد. خاطر نشان می شود شهر شارلوت قانوني را در حمايت از افراد دگرجنسگونه تصويب كرد كه اين افراد بتوانند از توالت دلخواهشان استفاده كنند.اما قانون جديد ايالت كاروليناي شمالي قانون شارلوت را باطل اعلام كرد.

مترجم: احسان پارسی

منبع

(13)

Facebook Comments

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *