Home تازه ها هواپيمايي فرانسه (ایر فرانس) با شورشي از كارمندان همجنسگراي خود درمورد پرواز به ايران مواجه شد

هواپيمايي فرانسه (ایر فرانس) با شورشي از كارمندان همجنسگراي خود درمورد پرواز به ايران مواجه شد

هواپيمايي فرانسه (ایر فرانس) با شورشي از كارمندان همجنسگراي خود درمورد پرواز به ايران مواجه شد
52
0

اين شركت هواپيمايي با اعتراض شدیدی از سمت مهمانداران همجنسگراي خود روبرو شد كه از پرواز به ايران به عنوان مسیری جديد خودداري مي كنند.

اين شركت درحال راه اندازي يك مسير جديد از پاريس به تهران، پايتخت دولت منزوي ایران  مي باشد،  قرار است اين پروازها از ١٧ ماه مي شروع شوند هرچند پس از صدور دستورالعملی درمورد پوشيدن روسري و شلوار هاي ساده برای کار کنان زن، اين مسير جديد براي خدمه ي پرواز جنجال بر انگیز شد. اين شركت هفته ي گذشته اعلام نمود كاركنان زني كه نمي خواهند در اين مسير كار كنند استثناً از  انجام آن معاف می گردند. اما اکنون این کارمندان همجنسگرا هستند که نسبت به پروازهای این مسیر اعتراض خود را ابراز نموده اند آن هم به این دلیل که ایران همچنان به اجرای مجازات مرگ برای همجنس گرایان تاکید دارد. لورن، مهمانداری همجنس گرا دادخواستی عليه اين مسير جديد؛ تهیه کرده است. این دادخواست نزديك به ٢٠٠٠ حامي را به خود جذب كرده است.

او از شركت درخواست نمود كه به كارمندان همجنسگرا حق امتناع از رفتن به کشوری که امکان دارد در آن به دلیل آنکه همجنسگرا هستند کشته شوند را اعطا کند. در ادامه ي دادخواست آمده  است: «همجنسگرايي هنوز در ايران غيرقانوني است. مجازات آن برای افراد زير سن قانوني بيش از ٧٤ ضربه شلاق و براي بزرگسالان اعدام است البته  تمايلات جنسي در پاسپورت ذكر نمي شود و در انجام وظایف ما هیچ تاثیری ندارد اما برای ما غيرقابل تصور است كه مجبور شويد به كشوري برويد كه بخاطر آن چه هستيد محكوم  میشويد. همچنین باورنکردنی است ازافرادي كه در كشورشان براي برابري مبارزه كرده اند و یا جنگیده اند تا خانواده شان آنها را بپذیرند  بخواهيد كه به دليل كارشان هويت خود را مخفي كنند.»

مترجم: احسان پارسی

منبع

(52)

Facebook Comments

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *